800 833 833 bezplatná info-linka
 

Poradna

Padělky Shellac. Dejte si na ně pozor!

16.07.2014

Jen málokterá žena v České republice ještě neslyšela o Shellacu od světové značky CND. Jde o fenomén, který už více než dva roky pobývá na pomyslném trůnu v nehtovém designu.

 

 

Důvod je jasný. České ženy milují jednoduchost, ale zároveň chtějí, aby jejich nehty vypadaly dlouho krásné, neničily se, a přesto aby se daly jednoduše „převléknout“ do jiného odstínu. Tohle všechno jim CND dalo, když přišlo na trh se Shellacem.

 

Každá věc má ovšem svůj rub i líc, a stejně tak fenomenální úspěch Shellacu přinesl s sebou i levné padělky. Nejprve šlo o tzv. Shellak nebo Shelack, které byly snadno od originálu rozpoznatelné svým názvem. (Alespoň pro ty, kdo znají značku CND a Shellac.)Další napodobeninou, velmi lacinou, je tzv. Blue Sky neboli Shelac Generic. Tyto výrobky mají téměř identické lahvičky. Podobnost je u nich ovšem pouze ve vzhledu či názvu. Do kvality originálu mají opravdu daleko. 

 

Snadno, bez pilování a poškození přírodního nehtu lze totiž odstranit pouze CND Shellac.

 


Totožné balení, jiný obsah

 

A aby toho nebylo málo, objevily se na českém trhu padělky, které vizuálně vypadají takřka k nerozeznání od originálu. 

 

 

 

 

  Ale! První rozdíl ucítíte, když lahvičku otevřete. Obsah nepříjemně zapáchá.

 

Nuance v balení jsou tak drobné, že si jich běžně nevšimnete. Ze spodní strany jsou podobné starší verzi Shellacu, dno je plnobarevné s vyraženým kódem.

 

 

  Nová balení originálu jsou zespodu bílá a vybraná barva je jen vyznačena kroužkem kolem dna.

 

Přední a zadní část balení, stejně jako krabička, je takřka totožná s originálem. Padělky mají rovněž jiné vlastnosti. Rozhodně nevydrží na nehtech 14 dní a déle jako originál.

 

 


Jak se vyhnout padělkům

 

Nenechte se zlákat nízkou cenou – už to je prvním varovným signálem. Další samozřejmou zárukou je nákup u ověřeného zdroje. Tím by měl být autorizovaný distributor. Pokud naopak hledáte úpravu nehtů službou CND Shellac, navštivte akreditovaný salon Shellac. Nehtové designérky z takového salonu prošly speciálním školením pro aplikaci Shellacu a zároveň nakupují originální výrobky. Jen tak budete mít záruku, že dostanete to, co jste si přáli a za co jste zaplatili. Padělky samozřejmě nemají takové vlastnosti, na které jsme zvyklí u Shellacu!

 

 

Vysvětlivky:

A – Originální CND ShellacTM z USA, starší balení
B – Originální CND ShellacTM z USA, současné balení
C – Padělek

 

zdroj: časopis Modeláž nehtů 7-8/2014

Související produkty

Články v rubrice